فیلتر تصفیه آب ، پاک آب خود را متعهد به ارائه بهترین فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی با مناسب‌ترین قیمت می‌داند.

این فیلترها قابل‌ استفاده بر روی انواع دستگاه‌های تصفیه آب خانگی هستند و از معتبرترین برندهای تولیدکننده فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی در دنیا تهیه شده‌اند.

خرید فیلتر تصفیه آب

فیلتر تصفیه آب

فیلتر دستگاه تصفیه آب

استفاده از این فیلترها علاوه بر تأمین بالاترین کیفیت ممکن برای آب شرب ، مصرف‌کننده را از جست‌ و جوی فراوان برای خرید فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی بی‌ نیاز کرده و هزینه‌های گزاف ناشی از خرید فیلترهای بی‌کیفیت را بسیار کاهش می‌دهد. عمر فیلترهای تصفیه آب خانگی پاک آب در مقایسه با سایر فیلترهای مشابه بیشتر است و این فیلترهای دستگاه تصفیه آب کارآمدترین فیلترهای موجود در بازار تصفیه آب خانگی هستند.

در ویدئو زیر با عملکرد فیلتر های دستگاه تصفیه آب توسط کارشناسان پاک آب آشنا می شوید

خرید فیلتر تصفیه آب


فیلتر تصفیه آب آکوا پرو مدل کربن مینرال مجموعه 2 عددی

140,000 تومان


فیلتر تصفیه آب آکوا پرو مدل RO بسته 4 عددی

400,000 تومان


فیلتر تصفیه آب

فیلتر تصفیه آب آکوا پرو مدل RO بسته 6 عددی

400,000 تومان


فیلتر تصفیه آب خانگی آکوا پرو مدل RO پک 3 عددی

فیلتر تصفیه آب آکوا پرو مدل RO پک 3 عددی

300,000 تومان


فیلتر تصفیه آب آکوا پرو مدل PP - UDF- CTO پک 3 عددی

فیلتر تصفیه آب آکوا پرو مدل PP – UDF- CTO پک 3 عددی

220,000 تومان

1️⃣ فیلتر تصفیه آب مرحله اول (فیلتر پلی پروپیلن)

فیلتر تصفیه آب خانگی مرحله اول ، این فیلترها از الیاف پلی­پروپیلن 100% خالص ساخته می­شوند . ساختار گرادیان آن به گونه ایست که ذرات درشت تر در قسمت های بیرونی فیلتر و ذرات ریز تر در قسمت های داخلی فیلتر به دام می افتند , به عبارت دیگر تراکم فیلتر از سطح بیرونی به سطح داخلی افزایش می یابد . این گرادیان دانسیته باعث استفاده بهینه از ظرفیت فیلتراسیون می شود .فیلتر تصفیه آب مرحله اول دستگاه تصفیه آب خانگی از جنس پلی پروپیلن (pp) می باشد و توانایی حذف گل و لای، شن و ماسه، زنگ لوله و کلیه ذرات معلق در آب به قطر بالای 5 میکرون رو دارد.
این فیلتر تصفیه آب به رنگ سفید بوده و هنگامی که با آلاینده ها را از آب حذف میکند به رنگ زرد در می آید،که نشان دهنده زمان تعویض فیلتر تصفیه آب پلی پروپیلن می باشد.

2️⃣ فیلتر تصفیه آب مرحله دوم ( فیلتر UDF)

فیلتر مرحله دوم تصفیه آب خانگی که ساخت تایوان ( Made In Taiwan ) ، فیلتر کربن فعال گرانول یا کربن پودری نامیده میشود . این فیلتر پس از فیلتر مرحله اول تصفیه آب که فیلتر الیافی است قرار میگیرد و متشکل از یک پوسته پر شده از کربن فعال به صورت دانه ای میباشد .

وظیفه فیلتر مرحله دوم کربن گرانول حذف برخی آلاینده های شیمیایی آب که برای بدن انسان مضر میباشند نظیر کلر و مشتقات آن مانند تری هالومتان (THM) و همچنین مهم تر اینکه باعث شفافیت آب تصفیه شده و از بین رفتن بو ، طعم و رنگ نامطبوع آب میشود .

عمر فیلتر مرحله دوم کربن گرانول که در صنعت تصفیه آب شیرین کن های شش مرحله ای از فیلترهای مهم میباشند به طور معمول با در نظر گرفتن میزان آلاینده های شیمیایی آب بین 3 الی 4 ماه است که جهت اطلاعات بیشتر راجع به عمر هر مرحله از انواع فیلترهای تصفیه آب و زمان تعویض آن میتوانید به صفحه زمان تعویض فیلتر تصفیه آب مراجعه نمایید .

3️⃣ فیلتر تصفیه آب مرحله سوم ( فیلتر کربن بلاک)

فیلتر مرحله سوم دستگاه تصفیه آب خانگی دارای مزایای زیادی می باشد و یکی از اصلی ترین فیلترهای دستگاه تصفیه آب می باشد. ، طول عمر بالافیلتر مرحله سوم دستگاه تصفیه آب خانگی Fluxtek از کربن بلاک با تخلخل بسیار بالا ساخته شده است که بیشترین سطح تماس را برای عملیات تصفیه آب در اختیار قرار داده و سبب افزایش طول عمر فیلتر می‌شود.

این فیلتر توانایی تصفیه چیزی در حدود ۱۰ مترمکعب آب را دارد.بالاترین کیفیت تصفیه آبفیلتر کربن بلاک (CTO) مرحله سوم Fluxtek به‌گونه‌ای طراحی شده تا حفرات موجود در سطح کربنی ، زمان ماند بیشتری را برای آب ایجاد کنند که سبب افزایش کیفیت تصفیه آب در مقایسه با سایر فیلترهای کربن بلاک می‌شود.ساخته‌شده از زغال پوسته نارگیل کارتریج کربن بلاک Fluxtek کاملاً گیاهی است و برخلاف بسیاری از فیلترهای مشابه موجود در بازار، از مواد شیمیایی ساخته نشده است. این امر علاوه بر افزایش کیفیت تصفیه آب، برای سلامتی انسان مضر نیست.

4️⃣ فیلتر تصفیه آب مرحله چهارم (فیلتر ممبران)

فیلتر تصفیه آب مرحله چهارم (فیلتر ممبران) ، فیلتر ممبران،اصلی ترین،مهم ترین و گران ترین فیلتر دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس می باشد.وظیفه این فیلتر حذف ناخالصی های جامد محلول در آب نظیر : نیترات ، فلزات سنگین مانند کادمیوم ، سرب ، جیوه ، مس ، آرسنیک ، املاح تشکیل دهنده سختی آب و کاهش سنگینی آب است. با حذف ناخالصی های حل شده در آب ، آب سنگین تبدیل به آب گوارا و سبک شده و سختی نامطلوب آب به طرز چشمگیری کاهش پیدا می کند و باعث جلوگیری از رسوب گذاری آب در کتری و سماور و سایر لوازمی که با آب گرم و جوش سرو کار دارند می شود.

ممبران های بکار رفته در دستگاه های تصفیه آب آکواپرو ساخت شرکت AQUAPRO و تولید شده در کشور امریکا می باشند.حال چگونه ممبران اصلی را از نمونه تقلبی یا با کیفیت پایین تر تشخیص دهیم؟برای این کار کافیست سر و ته ممبران را نگاه کنید، اگر شیار های بکار رفته رفته در ممبران دارای تراکم بالا باشد و کاملا یه هم چسبیده، این ممبران دارای کیفیت لازم بوده ولی اگر این تراکم کم باشد و شیار ها با فاصله در کنار هم قرار گرفته باشند، این ممبران دارای کیفیت لازم نبوده.

5️⃣ فیلتر تصفیه آب مرحله پنجم (فیلتر پست کربن)

یکی از فیلترهای دستگاه آب خانگی فیلتر مرحله پنجم دستگاه تصفیه آب خانگی یک فیلتر اینلاین (inline) یا خطی است که حاوی کربن اکتیو (فعال) ساخته‌شده از زغال پوسته نارگیل است. برخلاف فیلتر کربن اکتیو مرحله دوم، مواد سازنده این فیلتر با اسید خلوص بالاتری شسته و خالص شده که سبب استفاده از آن برای تصفیه نهایی آب می‌شود.

این فیلتر در مسیر آب خروجی از ممبران و همچنین مخزن ذخیره قرار می‌گیرد تا بو، رنگ و مزه احتمالی ایجادشده در مخزن ذخیره و یا مقادیر باقیمانده آنها که از فیلتر اسمز معکوس عبور کرده‌اند را از آب حذف کرده و طعم آب را تثبیت کند.فیلتر پست کربن دستگاه تصفیه آب سول آکوا ، فیلتر مرحله پنجم دستگاه تصفیه آب می باشد.این فیلتر قابلیت نصب روی اکثر دستگاه های تصفیه آب را داراست.

در دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس ، آب پس از خروج از مخزن ذخیره ، وارد فیلتر پست کربن می شود.این فیلتر دارای کربن پوست نارگیل و استاندارد NSF42 است. فیلتر کربن خطی مرحله پنجم Berta توانایی تصفیه چیزی در حدود ۱۰ مترمکعب آب را دارد که نسبت به فیلترهای پست کربن مشابه، بیشتر است.

6️⃣ فیلتر تصفیه آب مرحله ششم ( فیلتر مینرال یا فیلتر مواد معدنی)

عملکرد فیلتر مرحله ششم دستگاه های تصفیه آب خانگی (فیلتر مینرال – mineral filter) این است که مقداری مواد معدنی مثل کلسیم ،منیزیم، روی وآهن هستند که برای بدن لازم میباشند را وارد آب آشامیدنی می کند و ph آب را تنظیم می کند.

در تصفیه آب آشامیدنی از روش اسمز معکوس استفاده میشود در این روش آب پس از خروج از فیلتر مرحله چهارم که ممبران نام دارد ( یک غشای نیمه تراوا می باشد که جهت حذف املاحات مضر و موادهای آلی وغیر آلی و میکروبها و نیترات و … استفاده می شود) کاملا تصفیه می شود.

آب پس از عبور از ممبران در مخازن دستگاها برای استفاده ذخیره می شود و در هنگام استفاده آب با عبور از فیلتر مرحله پنجم که فیلتر کربن خطی نام دارد (کربن داخل این فیلتر از جنس زغال پوسته نارگیل میباشد که برای از بین بردن طعم و بو ومزه بد آب استفاده میشود) طعم و بو ومزه اش که ممکن است در اثر ماندن طولانی و استفاده نشدن از آب داخل مخزن تغییر کرده باشد بهبود مییابد و باکتریهایی که ممکن است درآب ایجاد شده باشد را از بین می برد.

در ۵ مرحله تصفیه آب به روش اسمز معکوس به دلیل وجود ممبران که باعث میشود املاح آب تا ابعاد ۰٫۰۰۱ میکرون را حذف کند که بعضی از آنها برای بدن مفید ولازم میباشد  باید از فیلتر ششم بنام فیلتر مواد معدنی استفاده کرد که این فیلتر شامل سنگهای دولمیت می باشد که حاوی مقداری مواد معدنی مثل کلسیم ، منیزیم ، روی وآهن هستند که برای بدن لازم میباشند و این مواد را وارد آب آشامیدنی می کند و ph آب را تنظیم می کند که این امر باعث میشود گوارش خوبی داشته باشیم و بسیار برای بدن مفید است.

تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

تعویض به موقع فیلتر دستگاه تصفیه آب

4.7/5 - (49 امتیاز)