بهترین دستگاه تصفیه آب

شاید شما هم به دنبال بهترین دستگاه تصفیه آب هستید، دستگاه های تصفیه آب گوناگونی در بازار وجود دارد که هرکدام از آن ها دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. درحال حاضر در کشورمان، دستگاه تصفیه آب RO یا همان اسمز معکوس بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی محسوب میشود.

در توضیح بهترین دستگاه تصفیه آب تعاریف گوناگونی وجود دارد چرا که هر فردی با توجه به سلیقه و سطح نیاز خود به بیان آن می پردازد. برای مثال از نظر شخصی بهترین دستگاه آب، دستگاهی میباشد که مشکل سختی آب منزل و یا محیط کارش را برطرف کند اما از نظر فرد دیگر، دستگاهی که قادر به حذف میکروارگانیسم های موجود در آب باشد، بهترین دستگاه تصفیه آب است.

دیگر سیستم های تصفیه آب شهری نیز دیگر قادر به حذف آلودگی های موجود در آب نیستند به همین دلیل امروزه استفاده از دستگاه تصفیه آب بسیار مهم است.

بهترین دستگاه تصفیه آب
بهترین تصفیه آب
بهترین تصفیه آب خانگی

معرفی بهترین دستگاه تصفیه آب

اگر قصد انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب را دارید و نمی دانید چه دستگاهی برای شما مناسب هست؟ و یا اینکه چه برندی برای خرید دستگاه تصفیه آب برای شما میتواند بهترین انتخاب باشد؟

کافی هست با شرکت پاک آب ایمن گستر تماس بگیرید و اطلاعات لازم و مشاوره رایگان و تخصصی را بگیرید تا بهتر بتوانید انتخاب کنید ، همچنین ارائه و عرضه دستگاه های اصلی و اورجینال از خدمات شرکت پاک آب می باشد.

روبرو تعدادی از برند های دستگاه تصفیه آب بر اساس میزان فروش را معرفی کردیم.

آکوا پلاس98%

98%

پرو لاین98%

98%

آکوا پرو95%

95%

آکوا اسپرینگ92%

92%

راهنمای خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

برای تهیه و خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی لازم است شما از قبل اطلاعاتی را درباره دستگاه موردنظرتان کسب کنید و به برخی موارد آن دقت داشته باشید. در ادامه به نکات زیر توجه کنید

  • انتخاب نوع دستگاه تصفیه آب

در بازار، دستگاه های تصفیه آب مختلف با عملکردهای گوناگونی وجود دارد که از جمله آن ها میتوان به دستگاه های با فناوری اسمز معکوس یا RO ، دستگاههای متکی به فیلتراسیون و UF، دستگاههای تبادل یونی و … اشاره کرد.

همانطور که اشاره شد در ایران بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی RO است اما از مدل فیلتراسیون نیز به فراوانی استفاده میشود. هردو این دستگاه ها با اینکه قادر به حذف مواد مضر و سموم از آب هستند اما دستگاه تصفیه آب RO علاوه بر داشتن فیلترهای دستگاه فیلتراسیون، فیلتر ممبران نیز دارد که عدم وجود همین فیلتر در دستگاه های فیلتراسیون موجب شده که این دستگاه ها تنها بخشی از مواد مضر را حذف کنند نه همه‌ی آن را. همچنین همچنین دستگاه های اسمز معکوس دارای پمپ و ترانس و سنسور هستند که دستگاههای فیلتراسیون ندارند.

  • تعداد فیلترها

تعداد فیلترها نشان دهنده‌ی مراحل تصفیه آب است. هرچه این مراحل بیشتر باشد مشخصا آب خروجی نیز پاک تر و تمیزتر خواهد بود. اما این بدین معنا نیست که یک دستگاه هرچقدر که دلش میخواهد میتواند فیلتر داشته باشد!! با بررسی کردن بهترین دستگاه های تصفیه آب اورجینال خواهید دید که این دستگاه ها اغلب دارای ۵ یا ۶ فیلتر میباشند. دستگاه هایی که بیشتر از این تعداد فیلتر دارند تنها عاملی برای فریب شما است چراکه اکثر این فیلترها بی‌خاصیت هستند و یا با قصد بزرگنمایی و گران فروختن دستگاه استفاده میشوند.

برای این مورد به میزان آلاینده های آب منزل خود نیز دقت داشته باشید؛ گاهی اوقات سطح کیفیت آب متوسط و خوب است درنتیجه دستگاهی با تعداد فیلتر پایین مناسب است. اما در برخی مناطق میزان آلاینده های آب بسیار بالاست که برای این منظور دستگاه‌هایی با تعداد مراحل بالاتر نیاز است تا تمام انواع آلاینده‌های آب را به طور کامل از آن حذف نماید.

  • برند دستگاه

از معتبرترین برند دستگاه تصفیه آب میتوان به برندهای  CCK و SOFT WATER و AQUA PRO میباشند. دستگاه های این برندها تحت لیسانس کشور امریکا بوده و همچنین دارای استاندارد های جهانی NSF و WATER QUALITY می باشند. اما در اصل و تقلبی آن بسیار دقت کنید. در ایران بهترین مارک تصفیه آب خانگی مارک آکوا است که از بهترین زیرمجموعه های آن میتوان به آکوا پرو اشاره کرد. همچنین بعد از این برند، مارک سافت واتر جزو معتبرترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران است.

  • گارانتی و خدمات پس از فروش

داشتن گارانتی یکی از شرایطی است که بهترین دستگاه های تصفیه آب آن را دارند. معمولا معتبرترین برند دستگاه تصفیه آب دارای گارانتی ۱۲ ماهه است. حتما در هنگام خرید، از فروشنده بپرسید که چه مواردی شامل گارانتی میشود و برای گارانتی چه مدرکی را ارائه می‌دهند .

همچنین برندهای معتبر دارای چندین گواهی معتبر از سازمان های گوناگون  میباشند که از جمله آن ها میتوان به گواهینامه NSF مربوط به بنیاد ملی بهداشت، گواهینامه FDA مربوط به سازمان غذا و دارو آمریکا، گواهینامه WQA مربوط به سازمان جهانی کیفیت آب، گواهینامه ROHS که متضمن عدم استفاده از مواد سمی در تولیدات دستگاه است، استاندارد CE اروپا و استاندارد های بهترین دستگاه تصفیه آب اشاره کرد.

انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب اورجینال

همانطور که اشاره شد از بهترین مارک تصفیه آب خانگی میتوان به مارک های CCK و SOFT WATER و AQUA PRO اشاره کرد. اما متاسفانه سوء استفاده‌کنندگانی وجود دارند که دستگاه های تصفیه آب بی کیفیت را با نام همین برندها کپی میکنند و با عنوان دستگاه تصفیه آب اورجینال عرضه بازار میکنند.

برای خرید بهترین دستگاه تصفیه آب حتما به فروشگاه های معتبر مراجعه نمایید. همچنین در هنگام خرید به قطعات دستگاه نیز توجه فرمایید. تمام قطعات دستگاه تصفیه آب اورجینال دارای یک برند میباشند و در صورتی که اینگونه نبود به اصل بودن دستگاه شک کنید. همچنین برای اینکه مطمئن شوید که دستگاه موردنظر از برند معتبری است یا خیر، نام مارک آن دستگاه را در اینترنت جستجو نمایید در صورتی که از سایت معتبری برخوردار نبود به به اصالت آن مارک شک کنید.

تصفیه آب رومیزی یا زیر سینکی

یکی از سوالات رایج در میان متقاضیان بهترین دستگاه تصفیه آب، رومیزی یا زیرسینکی بودن دستگاه است. صرف نظر از برند، باید گفت که میان این دو دستگاه از نوع تصفیه آب تفاوتی وجود دارد و تنها فرق آن ها در طراحی دستگاه و نوع فیلترهای بکار رفته است.

باتوجه به آنکه دستگاه تصفیه آب رومیزی همانطور که از نامش نیز مشخص است بر روی میز و در معرض دید قرار میگیرد، از نظر ظاهری دارای مدل های بسیار متنوع و شکیلی است که هرکدام ضعف ها و مزایای خود را دارند. برخی از مدل های این نوع دستگاه از روش اسمز معکوس برای تصفیه آب استفاده میکنند و برخی دیگر از  فیلتراسیون آب را تصفیه میکنند. دستگاه رومیزی قادر به حذف کامل مواد و آلاینده هایی نظیر گل و لایی، زنگ زدگی لوله ها، کلر، مواد شیمیایی مانند نیترات، آرسنیک و … از آب است اما چون فضای محدودی دارد نمیتوان به آن فیلترهای دیگری مانند فیلتر قلیایی و فیلتر UV افزود.

دستگاه تصفیه آب زیرسینکی همانطور که از نامش مشخص است، جایگاه آن در زیر سینک است. این نوع دستگاه نسبت به مدل رومیزی از طرفداران بیشتری برخوردار است. دستگاه زیر سینکی از روش نظر تصفیه به دو دسته تقسیم میشود که شامل روش های فیلتراسیون و اسمز معکوس است. از روش فیلتراسیون معمولا به عنوان پیش تصفیه برای روش اسمز معکوس استفاده میشود. توجه داشته باشید که صرفا 6 فیلتره بودن دستگاه نشان دهنده ی RO بودن آن نیست.

دستگاه تصفیه آب زیرسینکی با روش اسمز معکوس دارای کامل ترین مراحل تصفیه آب نسبت به سایر مدل های دستگاه تصفیه آب خانگی دارد. در صورت نیاز میتوان فیلترهای دیگر مانند فیلتر ماورای بنفش UV و فیلتر قلیایی به دستگاه اضافه کرد. اما دستگاه تصفیه آب زیر سینکی نسبت به دستگاه رومیزی نیاز به فضای بیشتری برای نصب دارد و همچنین نصب آن نسبت به سایر مدل های دستگاه تصفیه آب نیاز به تخصص کافی دارد.

4.2/5 - (36 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.