انواع دستگاه تصفیه هوا

انواع دستگاه تصفیه هوا

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

انواع دستگاه تصفیه هوا

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

همان طور که قبلا نیز اشاره شد دستگاه تصفیه ی هوا با از بین بردن بوهای نامطبوع و همچنین جذب ذرات معلق هوا، در محیط های بسته، تاثیر موثری در ایجاد هوای مفرح و سالمی را به ساکنان منزل عرضه می نماید. در این دستگاه ها معمولا برای به دام انداختن انواع ذرات معلق موجود در هوا از فیلترهای مختلفی استفاده و برای ضدعفونی کردن هوا نیز از لامپ های UV استفاده می شود.

دستگاه های تصفیه هوا بر اساس نوع قرار گیری در محل، به دسته های زیر تقسیم می شوند:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

دستگاه تصفیه هوا رومیزی

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”3886″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

این دستگاه در ابعاد کوچک تا متوسط از برندهای متنوع عرضه می گردند، و براحتی می توان از آن ها در تمام نقاط منزل یا محل کار که دارای گردش هوای مناسبی است، استفاده نمود.

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

دستگاه تصفیه هوا ایستاده

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”3888″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

اکثر دستگاه های تصفیه منازل و ادارات از این نوع هستند؛ این دستگاه معمولاً از سایزهای بزرگتری نسبت به رومیزی برخوردار است و می توان از آنها در منازل، ادارات، شرکت ها و … استفاده نمود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

دستگاه تصفیه هوا همراه

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”3887″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

مسلما هرچه اندازه ی یک دستگاه کوچکتر باشد، حمل و نقل آن برای مصرف کننده آسان تر می باشد و بیشتر می توان از هوای پاک و تصفیه شده بهره برد. اما باید به یکسری نکات توجه کرد از جمله:

  • اندازه ی دستگاه کوچک است پس طبیعتا باید فن کوچکی نیز داشته باشد، در نتیجه قدرت دستگاه کمتر خواهد بود.
  • با کوچک بودن دستگاه اندازه فیلتر ها نیز کمتر است و در نتیجه ظرفیت آن ها کمتر خواهد بود.
  • با کم شدن حجم فیلترها، نیاز دستگاه به تعویض آن ها در بازه های زمانی کوتاه تر، بیشتر می شود.

دستگاه های تصفیه هوا کوچک هیچ تاثیری در رفع مشکل مکان های بزرگ ندارند چرا که بدون استفاده از حجم بالای فیلترها یک فن پر توان، نمی توان هوای یک مکن را مورد تصفیه قرار داد، فقط در حد استفاده ی شخصی هستند تا هوای اطراف شما با شعاع کمتری را تصفیه کنند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

دستگاه تصفیه هوا اتومبیل

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”3889″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

این دستگاه را می توان روی داشبورد اتومبیل قرار داد و با وصل کردن به فندک ماشین و یا با استفاده از باطری قلمی آن را به کار انداخت اما نباید در معرض تابش مستقیم آفتاب و یا حرارت قرار داد. فیلتر این دستگاه تصفیه هوای اتوموبیل دائمی بوده و هر دو هفته یکبار تمیز می شود. دهمچنین به شما این امکان را می دهد تا در هوای آلوده شهری با اطمینان و آسایش کامل با اتومبیل شخصی خود به هر نقطه ای از شهر رفته و کارهای روزمره تان را انجام دهید و از هوای تمیز داخل اتوموبیل خود استفاده کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

پاک آب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *