تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

تعويض فيلتر دستگاه تصفيه آب

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب ، فیلترها دارای بازه مصرفی مشخص هستند. و در زمان مشخص نیاز به تعویض دارند. کارایی فیلترها جدا کردن ذرات معلق موجود در آب نظیر شن و ماسه، گل و لای و ذرات فلزی ناشی از خوردگی لوله ها می باشد و همین فرایند پاکسازی علت اصلی و مهم در تعویض فیلترها می باشد. ذراتی که توسط فیلترها از آب جدا میشوند و در پشت فیلترها رسوب می کنند باعث کاهش حجم و فشار آب خواهد شد و همچنین منشأ آلودگی های ثانویه هستند.
تخریب فیلترهای پیش تصفیه آب به مرور زمان باعث صدمه زدن به غشای RO شده و غشای دستگاه تصفیه آب خانگی را تخریب می کنند. درحالی که با تعویض به موقع این فیلترها می توان از صدمه به غشای RO جلوگیری کرد و هزینه نگهداری دستگاه را کاهش داد و مانع از تعمیر دستگاه می شود.
زمان عمر مفید فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی حدود 6 ماه میباشد. و نشان دهنده ماکسیمم عمر مفید فیلتر ها است. باتوجه به کیفیت آب لوله کشی ممکن است فیلترها زودتر از موعد نیاز به تعویض داشته باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد زمان تعویض فیلترها با مشاورین پاک آب تماس حاصل فرمایید.

[/vc_column_text][vc_btn title=”درخواست خود را آنلاین ثبت کنید” shape=”square” color=”green” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Fpak-ab.com%2Frepair-request%2F|title:%D8%AA%D8%B9%D9%88%D9%8A%D8%B6%20%D9%81%D9%8A%D9%84%D8%AA%D8%B1%20%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87%20%D8%AA%D8%B5%D9%81%D9%8A%D9%87%20%D8%A2%D8%A8|target:%20_blank|”][vc_column_text]

 و یا با شماره  72179-021 تماس بگیرید

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row bg_type=”bg_color” bg_color_value=”#0166bf”][vc_column][vc_column_text]

در ویدئو زیر با زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب توسط کارشناسان پاک آب آشنا می شوید

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”blue” style=”shadow” border_width=”3″ el_width=”70″ css_animation=”fadeInUp”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row bg_type=”bg_color”][vc_column width=”1/2″][vc_column_text css_animation=”fadeInUp”]

تعویض فیلتر تصفیه آب بر اساس زمان

جهت استفاده ایده آل از دستگاه تصفیه آب و جلوگیری از نقص آن ، فیلترهای پیش‌تصفیه (فیلتر الیافی، فیلتر کربن اکتیو و فیلتر کربن بلاک) باید هر شش ماه یکبار تعویض شوند.

تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب بر مبنای مزه آب

تغییر مزه آب خروجی از دستگاه تصفیه آب خانگی می‌تواند به عنوان یک هشدار جهت فرا رسیدن موعد تعویض فیلترها تلقی شود. هرچند که عوامل دیگری غیر از پایان عمر فیلترها ممکن است بر کیفیت آب خروجی از دستگاه تصفیه آب اثرگذار باشند؛ اما سهم این عوامل بسیار ناچیز است.

تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی بر مبنای ظاهر آب

اگر مشاهده کردید که آب خروجی از دستگاه تصفیه آب همانند سابق زلال و شفافیت ندارد و در آن ذرات معلق و رسوبات مشاهده کردید ، برای تعویض فیلتر اقدام کنید.

تعویض فیلتر تصفیه آب بر اساس جریان عبوری از آن

در صورتی که دستگاه بازه زمانی طولانی را برای پر کردن مخزن نموده و آب خروجی عبوری از فیلترها کاهش زیادی داشته است ، باید تعویض فیلتر دستگاه اقدام کرد. 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”3513″ img_size=”large” style=”vc_box_shadow_3d” css_animation=”fadeInUp”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”blue” style=”shadow” border_width=”3″ el_width=”70″ css_animation=”fadeInUp”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

تعویض فیلترهای تصفیه آب بر اساس نوع آن

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

فیلتر اول فیلتر پلی پروپلین 

فیلتر تصفیه آب مرحله اول دستگاه تصفیه آب خانگی از جنس پلی پروپیلن (pp) می باشد و توانایی حذف گل و لای، شن و ماسه، زنگ لوله و کلیه ذرات معلق در آب به قطر بالای 5 میکرون رو دارد.این فیلتر تصفیه آب به رنگ سفید بوده و هنگامی که با آلاینده ها را از آب حذف میکند به رنگ زرد در می آید،که نشان دهنده زمان تعویض فیلتر تصفیه آب پلی پروپیلن می باشد.

فیلتر دوم فیلتر کربن گرانول

عمر فیلتر مرحله دوم کربن گرانول که در صنعت تصفیه آب شیرین کن های شش مرحله ای از فیلترهای مهم میباشند به طور معمول با در نظر گرفتن میزان آلاینده های شیمیایی آب بین 3 الی 4 ماه است

فیلتر سوم فیلتر کربن بلاک

دارای مزایای زیادی می باشد و یکی از اصلی ترین فیلترهای دستگاه تصفیه آب می باشد. ، طول عمر بالا فیلتر مرحله سوم دستگاه تصفیه آب خانگی Fluxtek از کربن بلاک با تخلخل بسیار بالا ساخته شده است که بیشترین سطح تماس را برای عملیات تصفیه آب در اختیار قرار داده و سبب افزایش طول عمر فیلتر می‌شود 3 فیلتر اول دستگاه مراحل 1 و 2 و 3 باید هر 3 با هم تعویض شوند. 3 الی 4 ماه طول عمر آن می باشد.

فیلتر چهارم membrane

زمان استفاده این فیلتر بستگی به آب منطقه و سختی آن دارد و از یک سال تا یک سال و نیم عمر خواهد کرد و  یکی از معیار های تشخیص آن نزدیک بودن  طعم خروجی  و ورودی دستگاه است.

فیلتر پنجم(پست کربن)

 وظیفه ی این فیلتر بهبود طعم آب پس از عبور از منبع را  دارد. آب ممکن است در اثر ماندن در منبع ذخیره تغییر طعم دهد. فیلتر کربنی این مشکل را برطرف می کند. عمر این فیلتر به نسبت سایر فیلترهای دستگاه بالاتر است و معمولاً همزمان به ممبران تعویض می شود

فیلتر ششم mineral

وظیفه آن جلوگیری از افت کیفیت آب خروجی و حفظ طعم گوارای آب آشامیدنی می بایست در هنگام تعویض فیلتر پست کربن ، فیلتر معدنی ( مینرال ) نیز عوض شود.

فیلتر هفتم قلیایی (آلکالاین)

وظیفه این فیلتر ها کمک به خنثی کردن رادیکال های آزاد که باعث جلوگیری از صدمه به سلول ها و DNA می شود که نتیجه آن پیشگیری از ابتلا به انواع سرطان ها مخصوصا سرطان دستگاه گوارش است . 12 ماه یک بار تعویض میشوند( همراه با فیلترهای 4 تا 6 )

فیلتر هشتم لامپ اشعه فرابنفش (UV) 

تعویض لامپ یووی هرسال یکبار انجام می شود ، لامپ یووی بسیار شکننده است بنابراین امکان شکستن لامپ و حتی وارد شدن آب در درون آن وجود دارد. و از آنجایی که آب نباید وارد لامپ فرابنفش شود پس بهتر است که هر یک سال یکبار تعویض شود. اگر حجم آب مصرفی بالا برود، یعنی اگر شما از فیلتر ممبران با ظرفیت بالاتر استفاده می کنید حتما با کارشناس تصفیه آب مشورت نمایید. شاید لازم باشد که فیلتر فرابنفش با وات بالاتر روی دستگاه تصفیه آب شما نصب گردد تا فیلتر یووی بتواند حجم بیشتری از آب را استریل کند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row bg_type=”bg_color” bg_color_value=”#0166bf”][vc_column][vc_column_text]

گروه پاک آب با حضور بهترین و با تجربه ترین متخصصان بهترین گزینه  برای تعویض فیلتر و همچنین تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی شما می باشد. کارشناسان ما در ابتدا به رفع نقص دستگاه شما می پردازند و در صورت آسیب قطعات اقدام به تعویض قطعات با گارانتی معتبر می کنند .در صورت بروز مشکلات در دستگاه تصفیه آب خوذ با کارشناسان پاک آب تماس بگیرید ، تا بهترین متخصص را در کمترین فاصله زمانی به محل شما اعزام کند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

توصیه پاک آب برای تعویض فیلتر

متخصصین گروه پاک آب جهت جلوگیری از بروز مشکلات فنی و  تعمیر دستگاه تصفیه آب رعایت چند نکته مهم را یادآور می‌شوند که عبارت است از:

متصل نکردن آب گرم بالاتر از ۴۵ درجه سانتی گراد به دستگاه

جلوگیری از یخ زدن دستگاه تصفیه آب خانگی

انجام منظم کارهای تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب

استفاده از فیلتر های مرغوب و با کیفیت[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”3494″ img_size=”large” css_animation=”fadeInLeft”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_separator color=”blue” style=”shadow” border_width=”3″ el_width=”70″ css_animation=”fadeInUp”][/vc_column][/vc_row][vc_row bg_type=”bg_color” bg_override=”full” ult_hide_row=”ult_hide_row_value” ult_hide_row_large_screen=”large_screen” ult_hide_row_desktop=”desktop”][vc_column][vc_raw_html]JTVCbmlrYW4tb2ZmZXIlNUQ=[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row][vc_row rtl_reverse=”yes” bg_type=”bg_color” bg_override=”full”][vc_column width=”1/2″ css=”.vc_custom_1560844346546{background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}”][vc_column_text]

نیاز به مشاوره تلفنی دارید ؟

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند

021-72179

[/vc_column_text][vc_single_image image=”3109″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”25px”][vc_row_inner css=”.vc_custom_1564141212875{background-color: #094978 !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}”][vc_column_inner][vc_column_text]

فرم را تکمیل نماید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند

[/vc_column_text]

اوووپس! نمی توانیم فرم شما را بیابیم.

[/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row rtl_reverse=”yes” bg_type=”bg_color” bg_override=”full” bg_color_value=”#1e73be”][vc_column width=”1/4″][vc_column_text]

خرید دستگاه تصفیه آب

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_column_text]

خرید فیلتر تصفیه آب

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_column_text]

دستگاه تصفیه هوا

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_column_text]

لوازم جانبی دستگاه تصفیه آب

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

پاک آب
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *